Merak Edilenler

Seans süresi yaklaşık 50 dakikadır.
Seans sıklığı, ilk etapta genellikle haftada bir olarak planlanır ve sürece bağlı olarak görüşme sıklığı yeniden gözden geçirilir. Danışanın probleminin içeriğİ, etkilenme derecesi ve çeşitli faktörlere bağlı olarak seans sıklıkları arttırılır veya azaltılır.
Psikologlar da psikiyatristler de ruh sağlığı alanında hizmet veren profesyonellerdir ancak eğitimleri ve buna bağlı olarak tedavi yaklaşımları farklılık göstermektedir.
Psikiyatristler, üniversitelerin tıp bölümünden mezun olup, ihtisasını Psikiyatri alanında yapmış olan tıp hekimleridir. Davranışsal ve duygusal problemlerin öncelikle fizyolojik nedenleri üzerinde dururlar ve buna bağlı olarak ilaç tedavisi uygulayabilirler.
Psikologlar ise üniversitelerin Fen-Edebiyat fakültelerine bağlı Psikoloji bölümünden mezun olup, tercihe bağlı olarak psikolojinin farklı branşlarında yüksek lisans ve doktora derecesine sahip olabilirler. Psikologlar, davranışsal ve duygusal problemlerin olası psikolojik sebeplerini araştırırlar ve problemlerin çözümünde “konuşma terapisini” kullanırlar. Psikologlar, ilaç tedavisi uygulayamazlar ancak psikoterapi ile beraber ilaç tedavisinin gerekli olduğu durumlarda danışanı bir psikiyatriste de yönlendirebilirler.

0537 564 24 61 iletişim numaramız üzerinden arayarak, whatsapp butonunu kullanarak randevu oluşturabilirsiniz.  Veya hizmet veren psikologlarımızın doktor takvimi profilleri üzerinden hızlıca randevunuzu oluşturabilirsiniz.